Дортмунд бие с шедьовър на Батшуай (ВИДЕО)

"Жълто-черните" удариха три греди, приближиха се на точка от второто място

С гол на Мичи Батшуай Борусия (Дортмунд) победи с 1:0 Хановер в мач от 27-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Още в началните секунди Батшуай остана сам срещу вратаря, а ударът му се отби в страничния стълб. Белгиецът все пак се реваншира в средата на първата част, когато вкара зрелищно с пета от въздуха. Малко по-рано Андре Шюрле бе уцелил напречната греда.

През втората част темпото на игра спадна и десетина минути преди края Хановер вкара чрез Джонатас, но попадението беше отменено заради засада. По-късно Филип удари трета греда за Борусия.

Тимът от Дортмунд събра 48 точки и отново се доближи само на една точка от втория Шалке. Хановер пропадна до 13-а позиция с актив от 32 пункта.