ПСЖ с важна победа (ВИДЕО)

Отборът води със 17 точки пред Монако

ПСЖ постигна изключително ценна победа с 2:1 при гостуването на Ница от 30-ия кръг на френското първенство. Парижани измъкнаха трите точки след победен гол на Дани Алвеш малко преди края.

Единсон Кавани отправи опасен удар в 14-та минута, но топката се спря в напречната греда. Ница поведе в 17-та минута, когато Аласан Плеа комбинира с Алан Сен-Максимен, който вкара топката във вратата на Алфонс Ареола. Анхел Ди Мария направи добър пробив в 20-та минута, след което отправи слаб удар, който не затрудни Валтер Бенитес.

Пари Сен Жермен изравни резултата в 21-та минута. Ди Мария направи добър пробив в 21-та минута, след което с премерен удар под плонжа на Бенитес вкара топката във вратата му.

Адриен Рабио отправи хубав удар с глава в 34-та минута, но топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Бенитес. Гол на Килиан Мбапе не бе зачетен заради засада в 56-та минута. Валтер Бенитес успя да отрази удара на Дани Алвеш в 61-та минута. Алфонс Ареола спаси удара на Марио Балотели в 63-та минута.

След центриране от корнер в наказателното поле на ПСЖ в 75-та минута, Марио Балотели стреля с глава, но топката срещна напречната греда. Анхел Ди Мария центрира отлично в наказателното поле на Ница в 78-та минута. Килиан Мбапе бе длъжен да вкара, но отблизо прати топката над напречната греда в аут. Победното попадение за ПСЖ бе реализирано в 82-та минута. Адриен Рабио центрира в наказателното поле на Ница, където Дани Алвеш стреля с глава и вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Бенитес. Пари Сен Жермен е начело с 83 точки, 17 повече пред втория Монако. Ница е осми с 42 точки.