Голям Дел Потро сгази Федерер за трофея в Индиън Уелс

Аржентинецът спаси 3 мачбола за седма победа над Маестрото

Аржентинецът Хуан Мартин Дел Потро спечели турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс с награден фонд 7,97 милиона долара.

Той се наложи над петкратният шампион и номер 1 в схемата Роджър Федерер (Швейцария) с 6:4, 6:7 (8), 7:6 (2). Дел Потро спря рекордната серия в кариерата на своя противник от 17 поредни победи от началото на сезона.

Двамата направиха невероятен мач, пълен с обрати и емоции. Дел Потро спаси 3 мачбола по пътя към успеха, до който стигна след 2 часа и 42 минути тенис на много високо ниво.

След като вчера постигна победа номер 400 в кариерата си, Хуан Мартин записа седми успех от 19 мача срещу 36-годишния швейцарец. Той е един от малкото тенисисти, които създават проблеми на Маестрото.

Дел Потро спечели с лекота първия сет. Сервисът на аржентинеца вървеше добре, като той направи и един пробив.

Във втория сет играта бе много равностойна, като се стигна до равенство от 6:6 гейма и тайбрек. Последният бе спечелен от Федерер, който допусна един пробив, но пък реализира два в своя полза.

Третият сет поднесе истинска драма и емоции за публиката. Двамата тенисисти направиха по един пробив, а Дел Потро спаси три мачбола, за да докара резултата до 6:6 гейма и нов тайбрек, който трябваше да реши шампиона.

В него Маестрото се пропука, а съперникът му показа пределна концентрация. Така аржентинецът стигна до 3 пробива, като само веднъж загуби подаването си и в крайна сметка триумфира.