Порязаха ЦСКА в първия 1/2-финал с Монтана (ВИДЕО)

Мачът завърши с грандиозен скандал, Сашо Попов напусна залата

Монтана спечели с 3:2 (25, -21, 15, -22, 13) срещу ЦСКА в първия мач от полуфиналната серия за титлата. Мачът завърши с грандиозен скандал, след като гостите бяха ощетени в изключително важен момент от тайбрека.

При 11:9 "червените" хванаха на блок Кирил Клец и резултатът трябваше да стане 11:10. Оказа се, че по време на разиграването е даден сигнал от съдийската маса за грешно нареждане на гостите. Проверка показа, че всичко е наред. Главният съдия първо присъди точката за Монтана, а след това промени решението си -  спорна топка, което означаваше, че мачът трябва да продължи от 11:9. Геймът бе прекъснат за няколко минути.
Реферът тръгна да се обяснява на треньора на ЦСКА Александър Попов, чийто нерви не издържаха инапусна залата. Играта бе подновена, ЦСКА изравни след два блока, но Монтана спечели с 15:13 и поведе в серията.

Играчите на Даниел Пеев започнаха по-добре срещата и взеха преднина от 5:0, след като Иван Латунов затрудни от сервис посрещането на "червените". Постепенно ЦСКА успя да навакса изоставането си и изравни за 20:20 след добра серия от сервис на Владимир Станков. Финалните разигравания предизвикаха доста емоции, от двете скамейки искаха видео повторения. ЦСКА имаше две възможности да вземе гейма, но не се възползва. При 25:25 гостите завършиха две атаки в аут и Монтана поведе.

В началото на втория гейм ЦСКА чрез Владимир Станков и Ивайло Стефанов разби посрещането на Монтана и при първата техническа пауза водеше с 8:1. Домакините потърсиха промяна като на мястото на Златко Кьосев и Константин Абаев на полето се появиха Леон Тончев и Делчо Раев. В края на гейма Кирил Клец направи силна серия от начален удар, но авансът на "армейците" бе доста голям и резултатът бе изравнен.
Третата част започна равностойно и играта бе точка до първата задължителна пауза. След това разликата в полза на Монтана дойде при сервиса на Иван Латунов. При 13:8 за домакините Иван Крачев смени Венцислав Георгиев в състава на "червените". Монтана имаше аванс от 6 точки при второто прекъсване, а два добри начални удара на Аспарухов направиха преднината 8 точки. Домакините спокойно доиграха гейма и отново излязоха напред в резултата.

В четвъртата част в игра за ЦСКА се завърна Венцислав Георгиев. Владимир Станков застана на начален удар и ЦСКА поведе с 4:0, а след това с 12:5. Домакините обаче не се предадоха и заличиха пасива като стигнаха до равенство при 17:17. Ас на Яни Георгиев отново даде предимство на "армейците", които пратиха мача в тайбрек.