Роналдо отчая „фараоните” в добавеното време (ВИДЕО)

Португалия стигна до драматичен обрат срещу Египет

Европейският шампион Португалия постигна късен обрат и победа с 2:1 над Египет в приятелски мач, игран в Цюрих.

Голямата звезда на „мореплавателите” Кристиано Роналдо им донесе успеха с две попадения в добавеното време на срещата.

Той и съотборниците му имаха инициативата преди почивката, но не успяха да се възползват, тъй като негово попадение не бе зачетено заради засада.

Скоро след паузата Египет изненадващо поведе.

В 56-ата минута резултатът откри Мохамед Салах, който прави истински фурор в първия си сезон с екипа на Ливърпул.

Роналдо обаче блесна в продължението на спаринга и донесе победата на Португалия с попадения в 92-ата и в 94-ата минута.

След второто му съдията използва системата за видеоповторения, но в крайна сметка то бе признато и Роналдо има вече 81 с фланелката на Португалия.

33-годишният футболист на Реал Мадрид е трети във вечната ранглиста на голмайсторите на национални отбори след Ференц Пушкаш (Унгария, 84) и Али Даи (Иран, 109).