Сити ще печели титлата срещу Юнайтед (ВИДЕО)

"Гражданите" отказаха Евертън с два гола до 12-ата минута

Мачнестър Сити спечели с 3:1 гостуването си на Евертън в мач от 31-ия кръг на Висшата лига. Така "гражданите" са само на три точки от титлата в Англия, а следващият им мач е на "Етихад" срещу градския съперник Манчестър Юнайтед.

Мачът с Евертън започна перфектно за Сити. Футболистите на Пеп Гуардиола дръп наха с два гола още до 12-ата минута. Първо Лерой Сане (4) откри с изстрел от въздуха след центриране на Силва.

Евертън беше близо до изравнително попадение, но удар с глава на Боласие профуча над гредата в 11-ата минута. Веднага след това гостите удвоиха преднината си. Сане намери Де Бройне отдясно, а белгиецът подаде към Жезус, който засече отблизо с глава - 0:2.

В 37-ата минута Силва центрира към Стърлинг, който не сгреши отблизо. Останаха съмнения дали испанецът не бе в положение на засада, но такава не бе маркирана.

В 56-ата минута Фернандиньо стреля от над 30 метра, топката рикошира в Калвърт-Люин, но Пикфорд все пак успя да реагира да избие. В 63-ата минута "карамелите" намалиха. Боласие стреля, топката премина през между на Уокър, удари едната греда, разходи се по голлинията, срещна и другия стълб преди да влезе във вратата на Едерсон.
Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини