Стражът на Айнтрахт остави отбора си с празни ръце срещу Вердер (ВИДЕО)

Храдецки допусна уникална грешка в края

Един от най-стабилните футболисти на Айнтрахт (Франкфурт) през сезона - Лукас Храдецки, стана причина за загубата с 1:2 при визитата на Вердер (Бремен) в среща от 28-ия кръг.

Десет минути преди края вратарят не успя да хване безобидна топка, която летеше към него след рикошет в тялото на Давид Абрахам. Така “орлите” на Нико Ковач регистрираха четвърто поредно поражение при гостуване в германския елит и остават на шеста позиция в класирането.

Грешката на Храдецки дойде в момент, в който Айнтрахт доминираше и изглежда все по-вероятно от своя страна да реализира победно попадение.

Тимът от Франкфурт беше по-силният през повечето време. В 28-ата минута обаче - противно на развоя на събитията - играчите на Вердер поведоха в резултата след удар на Златко Юнузович и леко отклоняване в тялото на Макото Хасебе, което беше достатъчно да “излъже” финландския страж на гостите.

Все пак Айнтрахт стигна до заслужения си гол в 53-ата минута, когато Кевин-Принс Боатенг накара всички да му ръкопляскат за магическа асистенция с пета към Лука Йович, който бПоследва чист пропуск на същия този Йович, който излезе сам срещу Иржи Павленка. По-късно на косъм от гола за Франкфурт беше и Дани да Коща.

В крайна сметка обаче се стигна до гафа на Храдецки и Вердер успя да задържи преднината си, с което вече е на 11 точки от опасната зона и може да бъде спокоен за мястото си в Бундеслигата.еше точен.

След голямо шоу: Дортмунд видя сметката на Атлетико (ВИДЕО)

Рурците победиха испанския тим с 4:2