Извънземен Роналдо и компания се подиграха с Ювентус (ВИДЕО+СНИМКИ)

Португалецът вкара един от най-красивите голове в историята на футбола

Реал Мадрид постигна победа с класическото 3:0 при визитата си на Ювентус, а над всички в първия ¼-финал от Шампионска лига между двата гранда бе Кристиано Роналдо.

Португалецът вкара две от попаденията и асистира за третото, разписвайки се със страхотна задна ножица през второто полувреме.

Почти веднага след извънземното му изпълнение Пауло Дибала бе изгонен и остави Юве с човек по-малко, а не след дълго именно Роналдо подаде на Марсело и той оформи класиката.

Португалецът можеше да направи и хеттрик в самия край на двубоя, но пропусна от чудесна позиция.

Въпреки това обаче, Реал направи решителна крачка към полуфиналите на Шампионската лига, след като спечели миналогодишното издание на турнира с успех точно над Юве с три гола разлика (4:1).

Невероятният Роналдо пък постави пореден рекорд в най-силната клубна надпревара, разписвайки се в десети последователен мач и превръщайки се в най-големия кошмар за легендарния вратар на домакините Джанлуиджи Буфон.

Мегазвездата на Кралския клуб откри резултата още в третата минута, когато засече много технично центриране по земя на Иско и прати топката в далечния ъгъл за 1:0.

В шестата минута пък Дибала бе изведен в коридор, ала капитанът на гостите Серхио Рамос блокира майсторски изстрела на аржентинеца.

В 23-ата минута пак Дибала даде шанс с чудесно центриране на бившия нападател на испанците Гонсало Игуаин да стреля от изгодна позиция, но Кейлор Навас запази преднината на своите с инстинктивно спасяване.

В 36-ата минута Тони Кроос разтресе напречната греда с един от типичните си мощни изстрели от средна дистанция и така Реал се оттегли на почивка с минимален аванс.

В 50-ата минута Кристиано Роналдо можеше да го удвои, ала ударът му по диагонала след пробив на Бензема мина покрай гредата.

Още по-близо до тази на гостите пък премина топката след изстрел на Дибала от свободен удар малко след това, а впоследствие Буфон трябваше да демонстрира класа след изстрел на резервата Лукас Васкес.

Не след дълго Роналдо вкара един от най-красивите голове в историята на футбола и накара легендарния си треньор Зинедин Зидан да се хване за главата, а феновете на домакините да го аплодират.

Това се случи в 64-ата минута, когато португалецът засече с изключително прецизна задна ножица центриране на Даниел Карвахал отдясно и не даде шанс на Буфон дори да реагира.

Така Роналдо се разписа за девети път с десетия си точен удар срещу вратаря, който не е инкасирал повече попадения от нито един друг футболист в богатата си кариера.

Португалецът пък вкара своя осми гол в последните си пет мача срещу Юве, а само две минути след ювелирното му изпълнение Пауло Дибала влезе необмислено в единоборство с Дани Карвахал и получи втори жълт картон.

Така звездата на Юве остави своите с човек по-малко и ще пропусне реванша на „Сантяго Бернабеу”.

Той пък сякаш стана протоколен в 72-ата минута, когато Кристиано Роналдо изведе своя приятел Марсело и той оформи класическата преднина на Реал.

В 87-ата минута пак Роналдо овладя на гърди в пеналта и елегантно подаде към Матео Ковачич, ала изстрелът на появилият се малко по-рано от пейката халф срещна напречната греда.

В добавеното време Кристиано пропусна от чудесна позиция да оформи своя хеттрик след центриране на Лукас Васкес, но въпреки това Реал си тръгна от Торино с комфортната преднина от 3:0.

Реваншът в Мадрид е след седмица и ще се проведе на 11-април от 21:45 часа.