Тежка загуба за Омония и Ники Михайлов в Кипър

Българският вратар се отличи с няколко спасявания при поражението от Аполон

Отборът на Омония допусна неприятна загуба в гостуването си на Аполон (Лимасол) от 5-ия кръг в шампионския плейоф. Тимът от Никозия падна с класическото 0:3 от един от кандидатите за шампионската титла в Кипър. Цял мач за гостите записа българският вратар Николай Михайлов, който се отчете с няколко спасявания, но и той не успя да помогне на отбора си да стигне до по-добър резултат.

Домакините поведоха още в 3-ата минута, когато Зелая се разписа с глава след центриране от корнер. Само четвърт час по-късно резултатът бе удвоен от Шемрби, който също порази вратата на съперника с глава. Крайното 3:0 пък оформи отново Зелая в 33-ата минута, засичайки с шпагат центриране отдясно. Играчита на Аполон пропуснаха още няколко добри положения в мача, като удариха и една греда.

След този успех Аполон води в класирането с актив от 73 точки и 2 преднина пред преследвача АПОЕЛ (Никозия). Омония пък остава на последното 6-то място с 44 точки.