Камбуров свали Левски от третото място (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нападателят вкара гол №200 в елита, Берое спечели градското дерби

Берое спечели с 2:0 градското дерби слещу Верея от втория кръг на плеофите за титлата в Първа лига. Благодарение на успеха тимът на Александър Томаш изпревари Левски в класирането. Берое вече е трети с 51 точки, а "сините" - четвърти с 50. Мачът ще се запомни и с факта, че Мартин Камбуров отбеляза своя гол №200 в елита.

"Зелените" можеха да вкарат още в 10-ата минута, но удар на Матеос Леони мина встрани от вратата. Само седем след това гостите поведоха. Голът вкара Мартин Камбуров. Нападателят се разписа от пряк свободен удар, при който топката се удари в напречната греда, след което тупна зад голлинията.

Еуженио имаше шанс да покачи на 2:0 в 37-ата минута. Той се опита да се разпише директно от корнер, но ударът му прелетя на сантиметри от вратата. В 43-ата Берое все пак ститигна до второ попадение. Удар на Еуженио бе отразен от Наумов, топката обаче попадна в Цонев, който се разписа на празна врата.

В заключителните секунди на първата част Валери Домовчийски засече с глава центриране от корнер, но гредата спаси Берое.

Още в началото на втората част Камбров и компания пропуснаха да отбележат трети гол. В 50-ата минута нападателят изведе Педро Еуженио, но удара на потугалеца мина покрай левия стълб.

Малко след това вратарят на Верея извади опасен удар на Бригидо.

Антон Огнянов и Веселин Минев от домакините пък се опитаха да изненадат Душан Пенриш, но беш особен успех.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Мартин Камбуров отново се разписа и закова 200 гола в елита!

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 1:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)