България U16 завърши с равенство участието си в турнира на УЕФА в Литва

"Лъвчетата" отстъпиха при дузпите

Юношеският национален отбор до 16 г. (набор 2002 г.) приключи с равенство участието си в четиристранния международен приятелски турнир за развитие на УЕФА, който се проведе в Литва. Националите завършиха 1:1 с тима на Исландия в последния си двубой от надпреварата.

През първата част възпитаниците на Марчо Дафчев организираха няколко бързи контраатаки, но не успяха да реализират създадените положения.

През второто полувреме българите стояха по-добре на терена и контролираха изцяло играта, като почти всяко тяхно нападение водеше до опасност пред вратата на съперника. Противно на логиката обаче исландците поведоха в резултата с гол на Бяртур Баркарсон. В 72-та минута Казаков разтресе гредата на вратата, пазена от Хелгасон, а малко след това Мартин Петков пропусна да реализира с глава. В заключителните минути на мача националите останаха с 10 души на терена, след като Стефан Стефанов получи червен картон. Въпреки това, „лъвовете“ проявиха характер и успяха да изравнят чрез Венцислав Богданов, който бе точен за крайното 1:1.

Според регламента на турнира при равенство в редовното време се изпълняват наказателни удари, като при успех с дузпи се присъждат 2 точки, а при загуба - 1 точка. При дузпите стражът Милко Баданов отново демонстрира качествата си и спаси една дузпа, но националите сгрешиха на три пъти и Исландия надделя с 3:1.

Лагерът и контролите бяха част от подготовката на тима за Първия квалификационен кръг за ЕВРО 2019. В групата на нашия отбор са още тимовете на Австрия, Словения и Малта. Домакин на двубоите, които ще се проведат между 24-30 октомври, ще бъде Словения.

Първите два отбора от всяка група и четирите най-добре класирани трети тима ще продължат участието си в Елитния квалификационен кръг през март 2019 г.

Стартовият състав на България U16:
Никола Виденов, Стефан Стефанов, Алекс Луканов, Християн Петров, Валентин Цветанов, Мартин Русев, Красимир Панчев, Стефан Попов, Емил Ценов, Станислав Шопов – к., Мартин Петков.

Резерви: Милко Баданов, Мартин Танасов, Преслав Папарков, Иво Казаков, Венцислав Богданов, Кристиян Атанасов, Богдан Костов, Георги Трифонов, Петър Георгиев

Селекционер:
Марчо Дафчев

Исландия U16: Хелгасон, Храфкелсон, Хякмарсон, Гискасон, Арнарсон, И. Йохансон, Вакгейрсон, Д. Йохансон, Елертсон, Йонсон, Стефансон

БФС търси усилено футболисти с български корени

До момента сме открили над 20 състезатели, обясни Лъчо Димов

Венци Стефанов: Илиан Илиев ще вдигне националите

Любо първо говори, после мисли

Женският ни национален отбор с драматична загуба от Армения (ВИДЕО)

"Лъвиците" ни допуснаха поражение с 2:3 на "Александър Шаламанов" в София

БРАВО! Девойките на България до 19 г. се класираха сред елита на Европа

Момичетата ни спечелиха безапелационно промоция за Лига А

Радойска очаква мачовете с Румъния да решат първото място

„Имам балансиран отбор“, заяви селекционерът на женския ни тим

Силвия Радойска: Владеехме инициативата

„Търсихме победата през цялото време“, доволна е треньорката на женския национален отбор