Фетел с втора поредна победа за сезона (СНИМКИ)

Германецът триумфира на пистата Сахир до Манам

Себастиан Фетел спечели втора поредна победа за сезон 2018 г. във Формула 1.

Германецът триумфира на пистата Сахир до Манама пред притисналия го сериозно в последните обиколки Валтери Ботас. Финландецът финишира на 0,699 сек зад германеца.

Трети бе Люис Хамилтън с втория Мерцедес, но най-голяма бе радостта на Торо Росо, след като Пиер Гасли завърши четвърти.

В петата обиколка Хамилтън се справи с Естебан Окон, Фернандо Алонсо и Нико Хюлкенберг, което го изведе шести. В следващия тур задмина и Магнусен, докато Верстапен отпадна от надпреварата.

Начело Фетел имаше преднина от около две секунди и половина спрямо Ботас. Райконен бе на още 2,6 сек назад. Хамилтън вече бе четвърти, след като изпревари и Гасли. Пилотът на Торо Росо зае петата позиция, следван от Магнусен, Хюлкенберг, Алонсо, Окон, Хартли. Новозеландецът получи 10 секунди наказание за инцидента от началото на състезанието, вследствие на който Перес се завъртя.

Пет обиколки преди финала Ботас се доближи до Фетел на 2,3 сек. Хамилтън бе на 14 сек назад.

Валтери скъси още дистанцията до германеца и в следващия тур бе на под две секунди зад него. В 55-ата обиколка финландският пилот на Мерцедес вече бе на секунда от съперника и в началото на предпоследната бе на 0,9 сек от него. Валтери свали още три десети от аванса на Фетел и почти се залепи за Ферари-то.

Битката продължи и в последния тур, в чието начало Ботас направи опит за изпреварване, но не успя. Финландецът допусна грешка след това и разликата се увеличи на 0,8 сек. Фетел удържа съперника и спечели втора победа за сезон 2018 г. във Формула 1.

Волф към Хамилтън: Ще ни гледаш задното крило