Лацио удари Удинезе (ВИДЕО)

След 18-ата си победа за сезона лациалите излязоха трети с 60 точки

Лацио спечели с 2:1 при визитата си на изпадналия в криза Удинезе в среща от 31-ия кръг на италианската Серия „А” и нанесе осма поредна шампионатна загуба на „фриуланите”.

Домакините поведоха с гол на Кевин Ласаня (13), възползвал се от извеждащо подаване на Йенс Ларсен. Голмайсторът на „орлите” Чиро Имобиле (26) изравни след пас на Сенад Лулич, а още до почивката гостите направиха пълен обрат. Испанецът Луис Алберто (37) се разписа след асистенция на Имобиле.

През втората част Лацио продължи да владее повече топката и като цяло отправи повече удари, но с един повече точни в очертанията на вратата. Играчите на Симоне Индзаги обаче не успяха да направят успеха си по-категоричен.

След 18-ата си победа за сезона лациалите излязоха трети с 60 точки, задминавайки по голова разлика градския съперник Рома и с една точка Интер. „Вълците” и „нерадзурите” загубиха срещите си в този кръг. Удинезе засега остава 130и с 33 точки, но е само на 6 от опасната зона.