Триумф за Ливърпул! "Червените" са в Топ 4 на Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Малшанс и съдийска грешка пречупиха Ман Сити

Ливърпул е на 1/2-финал в Шампионската лига! "Червените" обърнаха Манчестър Сити от 0:1 до 2:1 на "Етихад" и с общ резултат 5:1 си осигуриха място сред четирите най-добри отбори в Европа.

Мачът започна с гол от съблекалнята за Сити. Тотално мачкане от страна на домакините през първото полувреме и ужасяваща съдийска грешка в неговия край. Именно неправилно отмененото попадение на Лерой Сане в 42-ата минута, както и поредицата от пропуски прекършиха домакините. След почивката Ливърпул поизравни играта и с попадения на Салах и Фирмино заслужи участието си в топ 4 на най-комерсиалния турнир в Европа.

Домакините поведоха при първия си удар във вратата на Ливърпул. От началото на мача бяха изминали минута и 56 секунди, когато Габриел Жезус простреля Лорис Кариус след подаване на Рахим Стрлинг.

"Гражданите" продължиха да затягат примката и принудиха съперникът им да се брани с 8-9 души в наказателното поле. След половин час игра Сити поиска дузпа, след като топката срещна ръката на Джйемс Милнър, но такава не бе отсъдена.

В 41-ата минута Бернардо Силва левия разтресе гредата вдясно от Кариус. Малко по-късно вратарят на Ливърпул не се намеси добре и, топката се озова в Сане, който я изпрати в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада. На повторението обаче ясно се видя, че отсъждането на съдийската бригада е грешно.

Ситуацията вбеси менидъра Пеп Гуардиола, който след последния сигнал за първото полувреме нападна рефера и беше пратен на трибуните.
Второто полувреме започна доста спокойно, като двата отбора разиграваха основно в средата на терена. Така се стигна до 56-ата минута, когато Ливърпул изравни.

Садио Мане се разходи между защитниците на Сити, падна, а топката се озова в Салах, който елиминира
Едерсон и опъна мрежата за 1:1.

В 77-ата минута  Фирмино беше изведен отляво и елегантно вкара втори гол за Ливърпул, с което приключи и всичко интересно в двубоя.