Реал Мадрид на полуфинал след извънземна драма! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Велик Ювентус навакса три гола пасив, спорна дузпа в 93-та минута ги пречупи

Реал (Мадрид) е на полуфинал в Шампионската лига след уникална драма срещу Ювентус! Срещата завърши с победа за италианците с 3:1, но този резултат класира "белия балет" напред!

Ювентус, който загуби с 0:3 в Италия, водеше до 93-ата минута с 0:3 и срещата отиваше в продължение, но в последните секудни съдията Майкъл Оливър отсъди дузпа за Реал за нарушение на Бенатия срещу Васкес! Кристиано Роналдо изпълни безпощадно и прати своя тим напред в турнира.

Отсъждането на дузпата предизвика много полемики, а футболистите на Масимилиано Алегри буквално полудяха и започнаха да блъскат съдията. Най-деен бе капитанът Джиджи Буфон, който получи и червен картон.

Ювентус поведе още с първата си атaка в мача. Сами Кедира напредна отдясно и с меко центриране сложи топката на главата на Марио Манджукич, който отблизо нямаше как да сгреши и вкара за 0:1.

В 7-ата минута Юве пропусна втора страхона възможност. Дъглас Коща напредна отдясно и центрира остро в наказателното поле, където Кейлор Навас изби топката но право в краката на Гонсало Игуаин. Аржентинецът обаче се засуети и не успя да вкара отблизо.

В 10-ата минута Реал също показа зъби. Гарет Бейл нахлу в наказателното поле и отправи удар, който бе спасен от Буфон. Уелсецът отново стигна до топката и пробва втори удар с пета, но покрай вратата.
В 37-ата минута Стефан Лихтщайнер получи отдясно, напредна и центрира за Манджукич, който отново надскочи прекия си пазач и вкара за 0:2.

В добавеното време на първото полувреме Реал бе на косъм от попадение. След центриране от фаул Рафаел Варан стреля с глава и нацели напречната греда.

Зидан предприе двояна смяна на полувремето. На мястото на Каземиро и Гарет Бейл в игра се появиха Лукас Васкес и Марко Асенсио.
В 58-ата минута Роналдо получи около точката на дузпата и стреля от движение по земя, но Буфон бе на мястото си и спаси.

Минута по-късно и Кейлор Навас трябваше да показва класа след силен шут на Игуаин от границата на пеналта.

В 61-ата минута вратарят на домакините стана грешник за своя отбор. Дъглас Коща центрира остро, костариканецът не успя да улови топката и я подари на Блес Матюиди, който вкара в опразнената врата.

В 69-ата минута Марко Асенсио стреяля от фаул от добра позиция пред наказателното поле, но прати топката над вратата.

В 78-ата минута Иско получи пред наказателното поле и стреля силно по земя, като Буфон трябваше да спасява. При последвалия корнер Варан бе изпуснат около точката на дузпата, обърна се и стреля, но покрай вратата.

В 80-ата минута Джорджо Киелини се намеси рисковано при едно центриране и за малко да си отбележи ефектен автогол.

В 86-ата минута Роналдо получи центриране на задната греда и стреля отблизо, но над вратата.

В последната минута на добавеното време драмата стана пълна. Съдията Майкъл Оливър даде доста спорна дузпа за нарушение на Меди Бенатия срещу Лукас Васкес, а Джанлуиджи Буфон бе изгонен с червен картон заради оспорване. Роналдо пък изпълни безпощадно наказателния удар и с този гол класира отбора си напред в турнира.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 0:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)