Буфон: Не може да дадеш подобна дузпа в 93-ата минута

Този съдия няма сърце в гърдите си, той унищожи мечтите на един отбор, допълни стражът

Вратарят на Ювентус Джанлуиджи Буфон бе бесен на съдията Майкъл Оливър след реванша с Реал Мадрид от 1/4-финала в Шампионската лига.

Юве спечели с 3:1 на “Сантиаго Бернабеу”, но дузпата, отсъдена от англичанина в 93-ата минута, бе решаваща за продължаването на “Белия балет” в следващата фаза.

Именно това накара ветерана да побеснее и в крайна сметка получи и червен картон за протестите си. Той продължи с критиките си и след края на двубоя.

“Това бе най-много 1/10 дузпа. Знам какво видя съдията, но това бе доста спорен момент. В никакъв случай не може да се говори за 100% дузпа. Не може при подобен спорен момент в 93-ата минута да дадеш дузпа, при положение, че за нас не бе отсъдена доста по-чиста дузпа в първия мач.

Отборът се раздаде докрай, но не може един човек така да унищожи мечтите ни с подобно спорно решение в края. Това означава, че той няма сърце в гърдите си, а някаква кофа за боклук.

Щом нямаш сърце да излезеш с достойнство на този стадион в този мач, по-добре гледай срещата от трибуните с жената и децата и пий един Спрайт.

Не може по подобен начин да унищожаваш мечтите на един отбор.

Може да съм казал всичко на съдията в онзи момент, но той трябва да разбере какво бедствие причини. Когато не можеш да издържиш на напрежението и нямаш куража да вземеш правилното решение, по-добре си стой на трибуните и яж чипс”, бесен бе Буфон след мача.