ЦСКА Москва посегна към чудото, но Арсенал е на полуфинал (РЕПОРТАЖИ)

Всички резултати и голмайстори

ЦСКА Москва бе на път да сътвори огромна сензация в 1/4-финалите на Лига Европа. "Армейците" поведоха с 2:0 на Арсенал и бяха на път да изхвърлят именития си съперник от надпреварата, след загуба с 1:4 в първия мач. С две попадния в последния четвърт час оабче, англичаните елиминираха своя съперник.

Българският национал Георги Миланов се появи в игра в 81-ата минута.

В 39-ата минута Фьодор Чалов даде аванс на домакините, а в 50-ата минута Кирил Набабкин даде надежда, че чудото е възможно. В 75-ата минута Дани Уелбек все пак вкара гол за гостите, с който охлади ентусиазма на ЦСКА. В последната минута пък Аарън Рамзи оформи крайното 2:2.

Спортинг Лисабон пък победи Атлетико Мадрид с 1:0, в друг 1/4-финал. Това обаче бе недостатъчно, след загуба с 0:2 в първия мач. Единственото попадение в реванша бе дело на Фреди Монтеро  в 28-ата минута.

ЦСКА Москва - Арсенал 2:2

1:0 Фьодор Чалов (39')
2:0 Кирил Набабкин (50')
2:1 Дани Уелбек (75')
2:2 Аарън Рамзи (90')

Спортинг - Атлетико Мадрид 1:0

1:0 Фреди Монтеро (28')

Олимпик Марсилия - РБ Лайпциг 5:2