Жиру влезе от пейката и вдъхнови Челси за паметен обрат (ВИДЕО+СНИМКИ)

За по-малко от 10 минути шампионите стигнаха от 0:2 до 3:2, бившият "артилерист" блесна с два гола

За първи път от 16 г. насам Челси навакса пасив от два гола и спечели мач във Висшата лига, след като се наложи с 3:2 при визитата си на Саутхемптън от XXXIV кръг.

Шампионите стигнаха до победата за по-малко от 10 минути като с основен принос за успеха бе Оливие Жиру.

Бившият нападател на Арсенал влезе от пейката в 61-ата минута и в 70-ата реализира дебютния си гол за „сините”, а в 78-ата подпечата трите точки за своя нов тим с второто си попадение за 3:2.

Допреди влизането на френския национал мачът се развиваше отлично за домакините, които откриха резултата в 21-ата минута, когато бившият футболист на гостите Райън Бертран показа класа и асистира на Душан Тадич за 1:0.

Малко по-късно Алваро Мората можеше да изравни, но не намери целта, а впоследствие „светците” се групираха добре в отбрана и се оттеглиха на почивка с гол аванс.

Скоро след почивката Шейн Лонг пропусна чудесен шанс да удвои преднината на своите, ала се подхлъзна в най-неподходящия момент.

В 60-ата минута обаче Саутхемптън все пак стигна до второто си попадение, което бе дебютно за 22-годишния поляк Ян Беднарек и падна след центриране от свободен удар.

Наставникът на гостите реагира с двойна смяна, пускайки Педро и Оливие Жиру, а последният се отблагодари подобаващо за гласуваното доверие и януарския си трансфер от Арсенал.

В 70-ата минута той засече с глава перфектно центриране на Маркос Алонсон, реализирайки дебютното си попадение, което пък вдъхнови съотборниците му за обрат в рамките на осем минути.

В следващите пет домакините буквално не можаха да излязат от своята половина на игрището, а в 75-ата Алонсо подаде на Вилиан и той асистира на Еден Азар, който майсторски спря в пеналта и с мощен шут изравни – 2:2.

В 78-ата пък именно Азар с елегантно центриране намери на далечната греда Кристиансен, който свали с глава към Жиру и той от воле направи обрата пълен – 3:2.

Благодарение на успеха Челси вече има 60 точки, изоставайки със 7 от Ливърпул и Тотнъм, който са в четворката, макар че „шпорите” са и с мач по-малко.

Саутхемптън пък остана в зоната на изпадащите с 28 точки от 33 срещи.