Атомното трио на Ливърпул се позабавлява и с „черешките” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Салах пренаписа историята със своя гол №40 за мърсисайдци

Ливърпул постигна четвърта поред шампионатна победа вкъщи, след като се наложи с класическото 3:0 над Борнемут в мач от XXXIV кръг на Висшата лига.

Момчетата на Юрген Клоп, класирали се преди дни за полуфиналите на Шампионска лига, в които ще срещнат Рома, не оставиха никакво съмнение в това кой е по-добрият отбор на „Анфийлд”.

С по едно попадение за мърсисайдци се отличи всеки от атомното трои Садио Мане, Роберто Фирмино и Мохамед Салах, а така последният вече има 40 гола на сметката си във всички турнири.

Египетският национал е на 7 от абсолютния клубен рекорд на Ливърпул, собственост на легендата Йън Ръш.

Той можеше да открие резултата още в третата минута, когато бе на изгодна позиция, ала не улучи вратата.

В седмата обаче Садио Мане засече с глава едно центриране на Джордан Хендерсън, а след спасяването на вратаря бе най-бърз чрез добавка направи 1:0.

При този резултат дойде и почивката, като скоро след нея най-скъпият защитник в света можеше да го удвои.

В 56-ата минута Ван Дайк отправи силен удар от далечна дистанция, но топката мина на сантиметри над вратата.

В 69-ата пък се случи нещо историческо, тъй като Мохамед Салах вкара „дежурния” си гол и стана първият африканец с 30 попадения в рамките на един сезон във Висшата лига, а и едва осмият футболист, успял да постигне това до момента.

Египетският национал засече изключително елегантно с глава центриране на младия Александер-Арнолд и майсторски прехвърли вратаря за 2:0.

В 74-ата минута Роберто Фирмино можеше да оформи класиката, след като дори преодоля вратаря, но после се засуети и отправи слаб удар, който бе блокиран от притичал защитник на гостите.

В заключителните минути домакините намалиха оборотите и можеха да бъдат наказани, ако в 82-ата минута вратарят им Лорис Кариус не бе направил ключово спасяване след удар отблизо на резервата Лис Мусе.

В 90-ата минута Фирмино все пак оформи класическия резултат след хубав и асистенция на Алекс Окслейд-Чембърлейн.

Така в крайна сметка Ливърпул се поздрави с успеха и вече има 70 точки, изоставайки с една от втория Манчестър Юнайтед, който обаче има с два мача по-малко.

Борнемут е на 11-а позиция с 38 точки от 34 мача.