Аталанта спъна Интер по пътя към Шампионска лига (ВИДЕО)

"Нерадзурите" само с точка от гостуването си

Интер стъпи накриво в преследването на зона "Шампионска лига". Нерадзурите взеха само точка от визитата си на Аталанта, завършвайки 0:0. По този начин те се изравниха с Лацио и Рома (трети и четвърти в класирането), с по 60 точки. Римските тимове обаче са с мач по-малко, като утре им предстои градско дерби.

В 6-ата минута Алехандро Гомес остана сам срещу вратаря, но не успя да отбележи. Рафаел Толой пък стреля атрактивно със задна ножица, но неточно. Ханданович трябваше да показва класа след удар на Бароу. След час игра Перишич пропусна чудесна възможност да изведе гостите напред в резултата. Малко преди края на полувремето отново той можеше да се разпише, но стреля до гредата, останал очи в очи с вратаря.

През втората част головите положения бяха доста по-малко. В 70-ата минута Рафиня пропусна от чиста позиция. В последната минута на редовното време пък Перишич стреля опасно с глава, но до гредата.