ЦСКА победи Славия при юношите

Двубоят се игра на базата в Панчарево

ЦСКА U19 победи Славия с 2:0 в мач от XXII кръг на Елитната група.

Двубоят се игра на базата в Панчарево днес, след като вчера юношите до 17 години на „червените” надвиха „белите” си връстници с 3:1.

Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите на жестоката катастрофа на магистрала "Тракия" преди два дни.

Армейците удариха две греди в първите минути на срещата. След шут на Николай Янков топката се отби в десния страничен стълб, а Иван Митрев нацели напречната греда.

Резултатът беше открит от Борислав Будинов в 19-та минута. Адриан Гиргинов центрира отляво, Митрев отправи удар, но вратарят на Славия изби топката в краката на Будинов и той беше точен за 1:0.

В 81-та минута Будинов вкара втория си гол в мача. Той спечели дузпа, която изпълни сам. Вратарят на гостите спаси, а при добавката нападателят ни беше безкомпромисен.

В следващия кръг червените гостуват на Дунав в Русе.

Стартов състав на ЦСКА U19: 1. Борис Груев (в), 5. Джулио Чарлов, 15. Никола Борисов, 6. Валентин Антов (к), 4. Адриан Гиргинов, 14. Николай Янков, 17. Петър Петров, 13. Даниел Йорданов, 10. Иван Митрев, 7. Божидар Чуканов, 9. Бирослав Будинов

Резерви: 12. Драгомир Захаринов (в), 3. Милен Манчев, 18. Георги Костов, 16. Емануил Личев, 11. Радослав Илиев, 8. Александър Иванов, 19. Борислав Борисов

Старши треньор: Ивайло Станев

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 0:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)