В Италия гравират поредното Скудето за Юве след класика в Торино (СНИМКИ+ВИДЕО)

Ювентус надделя с 3:0 срещу Сампдория и се възползва от равния на Наполи

Действащият шампион на Италия Ювентус победи с 3:0 Сампдория на своя "Алианц Стейдиъм" и увеличи преднината си пред втория Наполи на шест точки.

Авансът на торинци вече е значителен само шест кръга преди края и едва ли опитният тим на Масимилиано Алегри ще изпусне питомното до края на сезона.

Срещата в Торино започна с два неточни удара на Асамоа и Дибала. В 22-та минута бившият нападател на Юве Фабио Куалярела стреля опасно, но Буфон улови.

Малко след това Манджукич също пробва рефлекса на Вивиано, но не успя да отбележи. Хърватинът обаче го направи точно преди почивката, след като се отскубна от защитник на Дория и засече центриране в наказателното поле.

Второто полувреме започна активно за домакините и в 60-та минута Бенедикт Хьоведес отбеляза за 2:0 с глава с дебютното си попадение за "торинци" в първия си мач с черно-бялата фланелка.

В 75-та минута Сами Кедира оформи крайното 3:0, след като беше намерен от Дъглас Коща в наказателното поле.

Така Ювентус събра 84 точки спрямо 78-те на Наполи, който днес записа нулево равенство срещу Милан на "Сан Сиро". Сампдория пък падна до деветото място с 48 точки и продължава битката си за място в Лига Европа.