Локо (Русе) с убедителен успех в Кубрат

„Изнесохме силен мач, особено през първото полувреме", коментира след двубоя наставникът на "железничарите" Ивайло Кирилов

Локомотив (Русе) стигна до категорична победа с 2:0 като гост в Кубрат в среща от XXIV кръг на първенството в Североизточната трета лига.

Головете за „железничарите“ забиха Мартин Недков и Динко Станчев.

Русенци изнесоха силно първо полувреме на тежкия терен в Кубрат. „Червено-черните“ демонстрираха добра техника и взаимодействие между отделните линии. Тоталното им превъзходство бе оползотворено в 33-ата минута. Тогава Динко Станчев намери Мартин Недков, който със силен удар прати топката в мрежата на вратата на домакините.

След почивката „железничарите“ продължиха да търсят нов гол. В 59-ата минута Динко Станчев получи прецизен пас от Мартин Недков и хладнокръвно вкара за 2:0. След втория гол играта поизбледня, а опитите на футболистите от Кубрат да сътворят нещо в предни позиции завършиха без успех.

„Изнесохме силен мач, особено през първото полувреме, когато доминирахме и логично поведохме в резултата. След 2:0 свалихме оборотите, но и домакините играха вяло и не ни затрудниха до края на срещата. Доволен съм, че успяхме да вкараме два гола, като заслугата тук е на Динко Станчев и Мартин Недков, които показаха добро взаимодействие в предни позиции“, коментира след края на двубоя наставникът на Локо (Русе) Ивайло Кирилов.

В следващия кръг „железничарите“ приемат аутсайдера Бенковски (Бяла). Мачът е насрочен за тази сряда, 18 април, от 16:00 часа.

Съставът на Локо (Русе) в Кубрат: Димитър Лазаров, Джан Али, Огнян Брайнов, Борислав Джарнавлиев, Ивайло Иванов, Стефан Митев, Мирослав Георгиев /70′ – Диян Руменов/, Мартин Рачев, Мартин Недков, Валентин Валентинов /50′ – Владимир Перчемлиев/, Динко Станчев.