Краев герой за Мидтиланд (ВИДЕО)

Българинът с важен гол

Българският национал Божидар Краев вкара един от головете за Мидтиланд, който спечели с 2:1 при гостуването на Нордселанд и се изравни по точки с лидера във временното класиране на датската Суперлига.

Бившият футболист на Левски вкара два гола преди няколко дни и класира Мидтиланд за полуфинал в турнира за Купата на Дания, а този път се разписа във вратата на Нордселанд. Якон Поулсен (39) бе дал аванс на гостите, а Краев (46) удвои преднината им веднага след почивката при разбъркване в наказателното поле. Българинът бе заменен в 63-ата минута от норвежеца Викхайм. Голмайсторът за домакините Виктор Нелсон (50) бе изгонен в 70-ата минута след два жълти картона.

След успеха си Мидтиланд събра 69 точки, колкото има и лидерът Брьондби, който обърна у дома ФК Копенхаген с 2:1 в дербито на кръга. Нордселанд е трети с 53 точки. До края на сезона в Дания остават седем кръга.

Университатя Крайова с Петев стигна до сензационен успех над ЧФР Клуж (ВИДЕО)

Отборът на българина стигна до успех с 2:1

Мъри и Гьозтепе с грешна стъпка в Турция (ВИДЕО)