Григор Димитров обърна французин в Монте Карло (ВИДЕО)

В трети кръг българинът ще играе с Алберт Рамос-Виньолас или Филип Колрайбер

Григор Димитров стартира с победа сезона на клей, след като надделя над французина Пиер-Юг Ербер с 3:6, 6:2, 6:4 в мач от втори кръг на Мастърса в Монте Карло. Първата ни ракета изигра слаб първи сет, в който направи недопустимо много грешки. В следващите две части обаче световният №5 заигра много по-добре и заслужено стагна до обрата.

В трети кръг Григор играе с Алберт Рамос-Виньолас или Филип Колрайбер.

В третия гейм на първия сет Димитров допусна пробив, който французинът затвърди. При 3:5 Гришо сервираше за оставане в сета и изостана 15-40 след серия от непредизвикани грешки, а на първия сетбол изкара в аут форхенд с рамката – 3:6.

Българинът успя да вземе подаването на съперника си в петия гейм на втората част за 3:2. След това спечели подаването си. В следващия гейм Григор стигна до два скрити сетбола и успя да реализира втория - 5:2. При този резултат той подаваше за изравняване на сетовете и изпълни задачата си.

С два феноменални минаващи удара в петата част на третия сет световният №5 дръпна 30-0. Българинът си гарантира точка за пробив – 40-00, но Ербер го изненада със сервис-мрежа и изравни 40-40. Частта премина още няколко пъти през дюс, Димитров отново да стигне до брейкбол и да го спечели – 3:2. Димитров не успя да затвърди, но с нов брейк отново излезе напред в резултата – 4:3. После взе поправителния и най-накрая започна да чисти линиите от форхенд. Последната дума в двубоя имаше ракетата на Григор, който не показа колебание – 6:4.

Надал не знае дали ще играе на "Ролан Гарос"

"Ще участвам, само ако усещам, че мога да постигна нещо значимо"