Интер влезе в тройката с гръм и трясък, но изгуби ценен футболист (ВИДЕО)

"Нерадзурите" с убедителна победа на "Меаца"

Интер победи категорично Каляри като домакин с 4:0 в мач от междинния 33-и кръг в Серия А.

"Нерадзурите" можеха да победят с двойно по-убедителен резултат, но пропуски и добрата игра на вратаря на гостите Алесио Краньо го предодвратиха.

Срещата на "Джузепе Меаца" започна перфектно за домакините и още в третата минута Жоао Кансело се разписа директно от пряк-свободен удар, при който се опита да центрира, но никой не игра с топката и тя влетя във вратата на сардинци.

Минути след това страхотни пропуски направиха Перишич на два пъти и Карамо. След 20-та минута Икарди, Карамо и Рафиня отново пробваха удари, но Краньо спаси всичко пред себе си. В 36-та минута на срещата Роберто Галярдини влезе в сблъсък с противников играч и получи сериозна травма, която принуди Спалети да замени футболиста си, а той беше изнесен от терена на носилка и ситуацията му не изглеждаше много позитивна.

Четири минути след почивката Икарди удвои аванса на своя тим, след като получи хубав извеждащ пас от Карамо в наказателното поле и сам срещу вратаря не сбърка.

Точно след час игра пък Марсело Брозович оформи класически аванс на "нерадзурите" с хубав фалцов удар от наказателното поле. Жоао Кансело имаше възможност да отбележи втори гол, но не намери очертанията на терена минути по-късно.

Малко след 80-та минута пък Перишич стреля към вратата от непосредствена близост и топката се отби от защитник в бяло, като исканията на домакините за дузпа накараха рефера Фабрицио Паска да се съветва със системата за видеоповторение, но той реши да не отсъжда наказателен удар.

Четвъртият гол обаче все пак падна в мрежата на Каляри в 90-та минута, когато именно Перишич намери топката от границата на наказателното поле и с нисък удар оформи крайния резултат.

Така "нерадзурите" са вече с 63 точки на третото място, като имат аванс от два пункта пред Лацио и Рома, които все още не са изиграли своите мачове от кръга. Каляри пък е 14-ти с 32 точки.