ЛУДО ДЕРБИ: Левски спря черната серия и пътя към титлата на ЦСКА (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Сините” наваксаха пасив от два гола след почивката, двата тима завършиха мача с човек по-малко

ЦСКА и Левски не се победиха и завършиха наравно 2:2 във вечното дерби от XXX кръг на Първа лига.

Двата отбора си разделиха по едно полувреме на Националния стадион, като „червените” бяха по-добри през първото и поведоха с 2:0, но през второто допуснаха изравняване и така техните опоненти спряха серията си от четири поредни поражения в групата на майсторите.

По време на паузата наставникът на „сините” Делио Роси замени Антонио Вутов с Роман Прохакза и неговите момчета надиграха съперника след почивката, а в крайна сметка двата тима останаха с човек по-малко заради червени картони на Серджиу Буш и Жеферсон.

Треньорът на домакините Стамен Белчев пък трябваше да направи две принудителни промени, защото Енрике Рафаел и Кристиян Малинов получиха контузии.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ДЕРБИТО ВИЖТЕ ТУК!!!

Иначе „сините” не успяха да нанесат нито един удар през първите 45 минути, като не стигнаха дори до корнер и трудно напускаха своята половина.

Още в самото начало на мача завърналият се след наказание голмайстор на „армейците” Фернандо Каранга бе фаулиран в наказателното поле от Божидар Митрев и сам превърна дузпата в гол в шестата минута, пращайки вратаря в обратния ъгъл, за да открие резултата – 1:0.

Неговият сънародник Рафаел Енрике пък го удвои в деветата минута, след като напредна по фланга и с диагонален изстрел в близкия ъгъл прати топката в гредата, а после в мрежата на Левски за 2:0.

Шест минути преди паузата Каранга направи фрапантен пропуск, след като се озова сам срещу вратаря, но стреля на сантиметри от целта.

Така ЦСКА се оттегли на почивка с комфортен аванс от 2:0.

Наставникът на Левски реагира и замени Антонио Вутов с Роман Прохазка на почивката, а след нея момчетата на Делио Роси изглеждаха преобразени.

Още в 48-ата минута Иван Горанов започна една атака на Левски и впоследствие я завърши резултатно с глава след отлично центриране на Милош Цветкович - 2:1, реализирайки дебютното си попадение за "сините".

То смути „червените” и те започнаха да действат неориентирано в защита, а опонентите им се възползваха по най-добрия начин.

В 61-ата минута Серджиу Буш се измъкна от Божидар Чорбаджийски и върна топката към Паулиньо, който от близка дистанция изравни резултата с удар от движение.

Секунди след това Енрике имаше шанс да вкара трети гол за ЦСКА, но прати топката във външната част на мрежата.

После той, а и Кристиян Малинов получиха травми, като до края Левски можеше да стигне до пълен обрат.

В 81-ата минута Фернандо Каранга вкара гол, който бе справедливо отменен заради засада, а секунди след това нервите взеха връх в дербито.

Първо Жеферсон извърши грубо нарушение срещу Буш, но последният не му остана длъжен и го изблъска с ръце на тревата.

Арбитърът показа червени картони и на двамата, което доведе до негодувание сред феновете на "армейците" и те започнаха да хвърлят всевъзможни предмети по терена, а Буш трябва стигне до тунела под щитовете на полицията.

Три минути по-късно Обертан направо непростим пропуск след поредната грешка в „червената” отбрана и стреля над вратата от чудесна позиция, а в самия край Николай Бодуров се намеси решително след пробив на Паулиньо.

Така двата отбора си поделиха точките и ЦСКА остана със 70, изоставайки на пет от лидера Лудогорец, който е с мач по-малко, защото по-късно приема Берое.

Левски пък има с три по-малко от старозагорци, заемайки четвъртото място с 51 в своя актив.

След седмица „сини” и „червени” ще се срещнат в четвъртото издание на вечното дерби за сезона.

Двата тима излизат в сряда за полуфинален реванш от турнира за Купата на България, след като ЦСКА загуби първия като домакин с 0:2.

Тържествата за юбилея започнаха с поднасяне на цветя пред паметната плоча на Етър

Бончо Генчев припомни, че "виолетовата" школа е дала на България много големи футболисти

Ники Михайлов и Живко Миланов минаха изпити на "Герена"

На двамата им предстои дипломиране в Национална спортна академия "Васил Левски"