10 от Етър посякоха Септември (ВИДЕО)

Два обрата белязаха срещата

Етър победи като домакин Септември в мач от група “Б” на втората осмица в Първа професионална лига. "Боярите" стигнаха до успех с 4:2, въпреки че при 2:2 останаха с човек по-малко. В 63-ата минута, за втори жълт картон бе отстранен Георги Сърмов.

Самата среща премина без доста обрати. Етър поведе рано в мача, но Септември осъществи пълен обрат само. В самия край на първото полувреме домакините изравниха, а през втората част на свой ред направиха обрат в своя полза за крайното 4:2.

В 16-ата минута Румен Руменов направи чудесно двойно с Ерик Почански и с плътен удар откри резултата – 1:0. Това бе първо попадение, което Септември допусна във вратата си от 465 минути.

Радостта на домакините обаче трая само 120 секунди. Димитър Костадинов центрира в наказателното поле, където Асен Чандъров от непосредствена близост засече под гредата за 1:1.

В 24-ата минута столичани осъществиха пълен обрат. Крис Гади опита удар, който обаче се оказа перфектен пас към Иван Стоянов. Последният, останал сам срещу вратаря, не сгреши за 1:2.

Етър можеше да изравни малко по-късно, но силен изстрел на Мане профуча до вратата. Септември пък пропусна да реши всичко в 35-ата минута. Мартин Тошев бе изведен сам срещу вратаря от Байду. Григич обаче спаси удара и запази резултата непроменен.

В последната минута на полувремето, от Етър поискаха дузпа за нарушение на Байду срещу Бадара. Реферът Станислав Тодоров обаче много точно отсъди фаул, тъй като нарушението бе извън наказателното поле. С изпълнението се нагърби Иван Стоянов, чийто изстрел срещна напречната греда. При добавката с глава, от границата на вратарското, обаче Бадара прати топката в мрежата за 2:2.

Втората част започна доста спокойно и без никакви опасности пред двете врати. В 63-ата минута се стигна до спречкване в средата на терена, при което Георги Сърмов изблъска в гръб Асен Чандъров. Последният реагира бурно и двамата получиха жълти картони. За халфа на Етър, обаче той бе втори и съответно видя червения картон, оставяйки "виолетовите" с човек по-малко.

Въпреки че останаха с 10 души, великотърновци натиснаха своя съперник и това даде резутлат в 72-ата минута. Ерик Почански направи чудесен индивидуален пробив отляво, нахлу в наказателното поле и с остал сам срещу Янко Георгиев не срещна затруднения да го преодолее за 3:2.

В 84-ата минута Етър организира мълниеносна контра. Даниел Младенов пусна успоредно на голлинията, а Георги Пашов от непосредствена близост засече за 4:2.

Светльо Петров: Нужна ни е концентрация срещу Левски

Горка Ларучеа аут за срещата със "сините"

Етър надделя над Янтра на градския стадион в Несебър

Димитров и Есало бяха точни за успеха на "болярите"

Етър привлече халф със сериозна визитка

Йоаким Карсела е поредният нов в състава на търновци

Светльо Петров след инфарктната загуба: Футболът ни наказа

Треньорът на Етър бе крайно разочарован след загубата срещу Черно море

ИНФАРКТНО: Черно море удари Етър в 98-та минута (ВИДЕО)

"Моряците" на върха в Efbet лига, Илиан Илиев изгонен

Директор на Етър: Ние предпочитахме мачът да се доиграе

Страцимир Тинчев даде своята позиция за отлагането на срещата с ЦСКА

ОФИЦИАЛНО: ЦСКА и Етър доиграват днес (ВИДЕО)

Резултатът е 0:0

Етър обърна драматично Черноморец (Бс) за Купата и е на 1/8-финал, Шано с хеттрик (ВИДЕО)