Созопол изненада Ботев (Враца)

Врачанци загубиха с 1:0 с автогол в 41-ата минута на Кристиян Григоров

Ботев (Враца) допусна поражение в домакинството си на Созопол в среща от 25-ия кръг на Втора лига.

Врачанци загубиха с 1:0 с автогол в 41-ата минута на Кристиян Григоров и отстъпиха втората си позиция на Локомотив (София).

Домакините започнаха по-силно срещата и заложиха на остри пробиви по десния фланг, от които не се стигна до нищо по-опасно. 17-ата минута Емил Стоев засече центриране на Спас Георгиев, но изстрелът му не намери очертанията на вратата. В 29-ата минута Кабов пропиля добра възможност, останал непокрит в наказателното поле на гостите. В 41-ата минута Созопол поведе в резултата след автогол на Кристиян Георгиев, който не успя да изчисти центриране на Кирил Грозданов.

Вместо да потърсят изравнително попадение, то врачанци отстъпиха инициативата и бяха близо до това да инкасират втори гол. В 50-ата минута Теодор Стефанов стреля от дистанция, но покрай страничния стълб, а 9 минути по-късно Кристиян Пешов нацели гредата на домакините. До края на двубоя футболистите на Ботев (Враца) така и не успяха да стигнат до изравнително попадение и отстъпиха в домакинството си на 15-ия във временното класиране.
Чочев преди Танзания и Азербайджан: Няма слаби съперници

Халфът на Лудогорец остана трети в анкетата "Футболист на годината"

Десподов: Тази награда е огромна чест (ВИДЕО)

"Печеля за трета година, което значи, че има градация в представянето ми", заяви той