Дунав Русе удари Локо (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

В 28-ата минута Исмаил Иса даде преднина на домакините

Дунав (Русе) победи у дома Локомотив (Пловдив) с 1:0 в среща от 31-ия кръг на Първа лига и сложи край на кошмарна серия от седем шампионатни срещи без успех – едно реми и шест загуби. Въпреки това „драконите” останаха последни в група "Б" на втората осмица.

„Смърфовете” започнаха по-активно мача в Русе и в 10-ата минута Веселин Марчев отправи първия удар към една от двете врати след центриране на Янко Ангелов, който също нямаше късмет няколко минути след това.

В 28-ата минута Исмаил Иса даде преднина на домакините след великолепно подаване на Божидар Васев в наказателното поле. До края на полувремето Димо Бакалов и Михалевич от гостите отправиха неточни удари.

След почивката в 49-ата минута след силен удар на Юлиян Ненов от границата на наказателното поле топката премина над вратата. Последваха три поредни корнера за гостите, преди третия от които "смърфовете" претендираха за игра с ръка на Исмаил Иса, но не получиха дузпа. В 66-ата минута Юлиян Ненов от домакините получи топката от Карагерен и опита нов далечен удар, но този път нацели гредата.

В 87-ата минута домакините пропуснаха отлична възможност да удвоят преднината си. Иса отклони с глава центриране в наказателното поле към Карагерен, който остана под топката и не успя да я прати във вратата на гостите.
Три минути след това Ндиайе преодоля двама бранители отдясно, нахлу в наказателното поле и подаде към Ненов, но неговият удар бе блокиран от Стивън Езе.
Чочев преди Танзания и Азербайджан: Няма слаби съперници

Халфът на Лудогорец остана трети в анкетата "Футболист на годината"

Десподов: Тази награда е огромна чест (ВИДЕО)

"Печеля за трета година, което значи, че има градация в представянето ми", заяви той