Голове в последните минути оставиха Малага и Лас Палмас последни (ВИДЕО)

Бетис и Леванте с инфарктни победи

Ситуацията в дъното на Примера дивисион стана още по-тежка за Лас Палмас и Малага, след като в късните мачове тази вечер Леванте и Реал Бетис стигнаха до успехи с един същ резултат - 1:0.

Мачът на "Сиудад ди Валенсия" беше напълно равностоен и резултатът беше резонен. В 18-та минута на мача Браун Йдейе можеше да открие, но стражът на домакините улови. Малко по-късно Кастро също стреля опасно, но Ойер беше на мястото си.

След почивката Педро Лопес и Коке опитаха да отбележат за Леванте, но ударите им минаха встрани от целта. Емануел Боатенг обаче донесе победата за Леванте в 93-та минута и успя да даде глъдка въздух за своя тим над опасната зона.

По същото време в Севиля домакините от Бетис също срещнаха трудности срещу Лас Палмас. Още в 8-та минута Фабиан Пена беше много близо до гола, но Круз изби удара му, а в края на полувремето Фирпо, Леон и Гуадрадо не успяха да завършат атаките на Бетис.

Веднага след почивката домакините обсадиха наказателното поле на Лас Палмас, но топката така и не влетя в мрежата. В 86-та минута обаче Мичел получи втори жулт картон и остави тима си с човек по-малко, което влоши още повече положението им за последните минути. От това се възползва Жуниор Фирпо в четвъртата минута на продължението, за да донесе трите точки за Реал Бетис.

Така в дъното на класирането Малага остана последен с 17 точки, над тях е Лас Палмас с 21, а Леванте вече е със седем пункта преднина пред третия от изпадащите за момента Депортиво Ла Коруня.