Байерн няма милост, гази и с резервите (ОБЗОР)

Резултати и класиране в Бундеслигата

Байрен, който си осигури предсрочно титлата, продължава дамачка съперниците си Бундеслигата. В поредната жерва на баварците се превърна Хановер, който отстъпи с 0:3 у дома в мач от 31-ия кръг.

Шампионите излязоха без голяма част от титулярите си, като дебют за първия отбор направи 18-годишния защитник Ларс Лукас Май.

Гостите нанесоха своя удар в рамките на четвърт час. В 57-ата минута Томас Мюлер откри, а в 73-ата Роберт Левандовски вкара още един гол. Това беше 105-то му попадения с екипа на баварците за първенство, което го прави най-резултатния чужденец в елита. Той задмина досегашното върхово постижение на Клаудио Писаро. Крайният резултат оформи Руди минута преди края на редовното време.

Байерн вече има 78 точки на върха, докато Хановер е 13-и с 36 точки, но може да диша спокойно, защото е на шест пункта над зоната на здрача само три кръга преди края на кампанията.

Успехът ще даде допълнително самочувствие на Байерн преди предстоящия в сряба полуфинал с Реал от Шампионска лига.

Резултати, XXXI кръг:

Айнтрахт (Фр) - Херта 0:3

Хамбургер - Фрайбург 1:0

Хановер 96 - Байерн 0:3

РБ Лайпциг - Хофейнхайм 2:5

Щутгарт - Вердер 2:0

Борусия (Д) 0 Байер (Леверкузен) 19,30 ч.

РЕПОРТАЖИ ОТ МАЧОВЕТЕ МОЖЕ ДА ГЛЕДАТЕ - ТУК

КЛАСИРАНЕ

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)