Кой ще стане шампион на Англия?

21 април 2018 21:57 Пламен Димитров

ОКОНЧАТЕЛНО: ЦСКА изпусна титлата! (ВИДЕО+СНИМКИ)

beroe.bg
ЦСКА окончателно се прости с мечтите за титла! "Червените" направиха 1:1 при гостуването си на Берое и вече изостават на 10 точки от Лудогорец. По-рано днес шампионите спечелиха с 4:2 срещу Ботев (Пд). До края на първенството остават пет кръга.

Точката пък може да се окаже безценна за домакините, които се борят с Левски за третото място. Берое вече има 55 срещу 54 за "сините".
Стамен Белчев беше направил няколко промени в състава. По всичко личеше, че ЦСКА мисли повече за реванша с Левски за Купата, въпреки че изостава с 0:2 след първия мач. Само така може да се обясни факта, че Рубен Пинто, Енрике и Николай Бодуров бяха оставени да почиват, а при 1:1 от игра бяха извадени Кананга и Манолев.

Лошата новина за Александър Томаш дойде на загрявката. Мартин Камбуров беше предвиден да започне титуляр, но се контузи и Борислав Цонев зае мястото му в стартовия състав.

Мачът започна с два удара към вратата на ЦСКА. Първо Еуженио прати топката над вратата, а след това Бригидо стреля в ръцете на вратаря Черниаускас.

В 9-ата минута гостите можеха да получат дузпа. Фернандо Каранга се освободи от двума съперникови футболисти в наказателното поле на Берое. Камен Хаджиев се хвърли в краката му, но реферът прецени, че нарушение няма.

Само 60 секунди по-късно домакините поискаха наказателен удар, но Станислав Ставров отново прецени, че играта трябва да продължи. Бригидо центрира и Райнов не успя да уцели добре топката. Според капитана на Берое, той е бил изблъскан в гръб от Чорбаджийски.

В 14-минута ЦСКА създаде най-касивия момент от началото на двубоя. Александър Георгиев центрира към Станислав Манолев, който стреля от движение, но топката се оплете във външната страна на мрежата. Малко след това Еуженио влезе на скорост в наказателното поле, а Чорбаджийски и Дюлгеров не успяха да го спрат, но португалецът изгуби контрол над топката и тя излезе в аут.

Еуженио отново беше близо до попадение в 34-ата минута.  Нападателят на домакините се възползва от грешка на Александър Георгиев, открадна му топката, но реши сам да завършва, а ударът му излезе в аут. В 37-ата Антов изчисти в корнер от крака на Цонев, който се готвеше да нанесе удар от малкото наказателно поле.

След почивката гостите първи стигнаха до гол. В 55-ата минута Александър Георгиев стреля, Аргилашки спаси, но при добавката Станислав Манолев не сгреши - 0:1.

Авансът на "червените" не издържа дълго. В 62-ата минута съдията отсъди дузпа в полза на Берое, след като Александър Барт фаулира Боби Цонев в наказателното поле. Еуженио застана зад топката и вкара за 1:1.

В този момент Стамен Белчев прецени, че трябва да запази силите на Каранга и Манолев за реванша с Левски. При смяната си 71-ата минута, бразилецът видимо се ядоса.

В оставащите минути темпото спадна, двата отбора очевидно примириха с равенството и сериозни опасности пред двете врати липсваха.

Събития

90+3' Край на мача Край на мача!
90+1' Смяна за състезател влизащ в игра Емин Ахмед го заменя
90+1' Смяна за състезател излизащ от игра Еуженио е изпратен с аплодисменти
90' Жълт картон Жълт картон и за Чорбаджийски
87' Жълт картон Раул Лое е санкциониран за нарушение срещу Боби Цонев
86' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Павел Виданов
86' Смяна за състезател излизащ от игра Край на двубоя за Рубен Бригидо
85' Жълт картон Жълт картон за Еуженио
84' Удар Удар на Матеус Леони излиза в аут
82' Гостите от София се опитват да стигнат до успеха, изпълняват втори пореден корнер, но и той не води до сериозна опасност пред вратата на Берое
76' Смяна за състезател влизащ в игра Едвин Джеси го заменя
76' Смяна за състезател излизащ от игра Манолев напуска
71' Смяна за състезател влизащ в игра Енрике ще доиграе мача вместо него
71' Смяна за състезател излизащ от игра Каранга е заменен
68' Смяна за състезател влизащ в игра Негрут влиза
68' Смяна за състезател излизащ от игра Марко Адамович излиза
68' Смяна за състезател влизащ в игра Бодуров се появява на негово място
68' Смяна за състезател излизащ от игра Барт напуска
63' Гол от дузпа ГОООЛ ЗА БEРОЕ! Педро Еуженио изравнява от дузпа, отсъдена за нарушение на Александър Барт срещу Борислав Цонев
61' Удар Станислав Манолев стреля над вратата
60' Жълт картон Жълт картон за Алберг
59' Удар Центриране на Алберг от фаул, отбраната на Берое чисти топката, тя попада на волето на Георгиев, който стреля в опасна близост до вратата
57' Удар Удар от дистанция на Милен Желев излиза в аут
55' Гол ГОООЛ ЗА ЦСКА! Станислав Манолев бележи! Удар на Александър Георгиев е отразен от вратаря Аргилашки, но при добавката на Манолев е безпомощен - 0:1
51' Удар Удар на Антов рикошира в крак на съперников футболист и излиза в корнер
46' Начало на второто полувреме
45' Край на първото полувреме
39' Засада Мартин Райнов пропуска от малкото наказателно поле, оказва се обаче че има и засада
37' Bнимание Борислав Цонев подава към Бригидо в наказателното поле, там обаче Антов чисти в корнер преди футболистът на Берое да е успял да нанесе удар
34' Bнимание Грешка на Александър Георгиев, Еужениео му открадна топката, но реши сам да завършва, а ударът му излезе в аут
28' Жълт картон Жълт картон за Антов заради грубо нарушение срещу Райнов
23' Bнимание Алберг с добър пас към Каранга. Бразилецът изпуска за момент топката, а след това отправя удар, който е избит от Адамович пред голлинията
21' Жълт картон Райнов получава жълт картон за нарушение срещу Алберг
18' Удар Еуженио стреля от разстояние, но встрани от вратата
14' Удар Александър Георгиев центрира към Манолев, който стреля от движение, топката обаче се оплита от външната страна на мрежата
10' Bнимание Центриране на Бригидо, Райнов не успява да уцели топката, но претендира, че е избутан от Чорбаджийски
9' Bнимание Фернандо Каранга финтира двама футболисти на съперника в наказателното поле да Берое, Камен Хаджиев се хвърля в краката му и нападателят пада, остава съмнение за нарушение, но съдията дава сигнал играта да продължи
8' Опит на Марко Адамович да обстрелва вратата на гостите, но много неточно
4' Удар Бригидо шутира, топката е уловена от Черниаускас
1' Грешка на Раул Лое и Педро Еуженио стреля извън наказателното поле. Ударът му обаче минава над вратата на ЦСКА
1' Начало на мача Начало на мача