Несебър удари Черноморец (Балчик)

"Делфините" и математически си осигуриха оставането в групата

Несебър победи като домакин Черноморец (Балчик). "Делфините" се наложиха с 2:0, като по този начин и математически си осигуриха оставането във Втора лига, каквато бе целта пред отбора.

В 16-ата минута Валентин Йосков прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада. Младият нападател все пак се разписа в 32-ата минута. Николай Костов центрира в накателното поле, където Йосков засече с глава за 1:0. В последната минута на полувремето, Николай Костов изпълни своя специалитет - директен удар от фаул, пращайки топката неспасяемо в горния десен ъгъл за 2:0.

През втората част гостите натиснаха, но така и не стигнаха до чисто голово положение. От своя страна футболистите на Николай Жечев на няколко пъти огранизираха бързи контри, при които можеха да решат всичко. Нов гол обаче така и не падна и морският тим прибави нови 3 точки към актива си.