С късни голове Арсенал разби „чуковете” в дербито (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсен Венгер премина границата от 1620 т. във Висшата лига, сезонът за Ел Нени приключи

Арсен Венгер, който ще напусне Арсенал след края на сезона, мина границата от 1620 точки във Висшата лига.

„Топчиите” на емблематичния френски специалист постигнаха категорична победа с 4:1 над Уест Хем в лондонското дерби от XXXV кръг на първенството, макар да стигнаха до успеха в заключителните 10 минути на мача.

Тогава обаче Александър Лаказет се развихри с две попадения, а „артилеристите” имаха и късмет, но такъв нямаше халфът им Ел Нени, за когото вероятно сезонът приключи заради тежка контузия.

Иначе още в 15-ата минута вратарят на домакините Давид Оспина се намеси решително след хубав удар по диагонала на Арнаутович в далечния ъгъл.

След колебливите начални минути „топчиите” все пак овладяха инициативата и в 25-ата Даниел Уелбек отправи отличен изстрел от границата на пеналта, но топката мина на сантиметри от целта.

Десет минути по-късно отново Уелбек бе близо до гола, а впоследствие Мохамед Ел Нени получи тежка контузия и бе изнесен на носилка с шиниран крак.

В даденото от рефера 5-минутно продължение на първото полувреме пък Арън Рамзи можеше да открие резултата, но в крайна сметка почивката дойде при нулево реми.

Малко след нея обаче Арсенал поведе.

В 51-ата минута Начо Монреал откри резултата след изстрел по земя след корнер и разбъркване в пеналта, но преднината на „топчиите” не се задържа дълго.

В 64-ата минута най-активният в отбора на „чуковете” Марко Арнаутович вкара хубав гол с отсечен диагонален шут от малък ъгъл.

Арсенал отговори подобаващо и Джо Харт трябваше да се намесва, за да запази резултата 1:1, което английският национал стори и ремито се задържа до заключителните 10 минути на мача.

В тях обаче домакините удариха на два пъти и взеха своето в рамките на едва две минути.

В 82-ата Арън Рамзи центрира, но никой от гостите не игра с топката и тя спря в мрежата на Харт – 2:1, а в 84-ата Алекс Лаказет отправи удар и след рикошет резултатът стана 3:1.

Френският национал оформи и крайното 4:1 със своето трето попадение в последните три мача и шесто в предните шест с екипа на „топчиите”.

Така Арсенал записа шеста поред домакинска победа, като във всеки от случаите порази целта по най-малко три пъти, за да събере 57 точки

„Топчиите” остават на шестата позиция, докато Уест Хем вече е на 15-а с 35 пункта от 34 мача.

В друг мач от кръга Стоук и Бърнли не се победиха след 1:1 и „грънчарите” останаха в зоната на изпадащите с 29 точки, докато гостите запазват седмата позиция с 53 в своя актив, изоставайки с 4 от Арсенал.