Гълъбинов изгледа важна победа на Дженоа (ВИДЕО)

Българинът остана резерва

Дженоа победи у дома предпоследния Верона с 3:1 в среща от 34-ия кръг на италианската Серия „А” и се отдалечи от зоната на изпадащите. Българският нападател Андрей Гълъбинов изгледа мача от резервната скамейка на домакините.

„Грифоните” поведоха с гол на Юри Медейрош (6), който се разписа след асистенция на Диего Лаксалт. Това бе и единственият гол за първата част.

След почивката Ромуло (64-дузпа) изравни за гостите от града на Ромео и Жулиета. Даниел Беса (78) и Горан Пандев (90+3) донесоха успеха за „грифоните” след подавания на Дарко Лазович.

С тази победа Дженоа е на 11-а позиция с 41 точки, гарантирайки си на практика оставането е елита, след като е на 12 точки от опасната зона четири кръга преди края на сезона. Верона остава на предпоследното 19-о място с 25 точки и все още таи надежди за спасение.