Евертън удари Нюкасъл (ВИДЕО)

„Карамелите” излъгаха „свраките” на „Гудисън Парк”

Евертън победи гостуващия Нюкасъл с 1:0 в мач от 35-ия кръг на английската Висша лига. Така „карамелите” записаха първи успех след спечелени само две точки в последните три кръга и прекъснаха серията от четири победи на „свраките”.

Въпреки че няма кой знае за какво да играят до края на сезона, двата тима се хвърлиха здраво за трите точки. През първата част обаче нито един от тях не успя да стигне до попадение.

Малко след почивката Тио Уолкът (51) реализира единствения и победен гол за „карамелите”. В последните секунди от добавеното време Шеймъс Коулмън спаси трите точки за домакините, изчиствайки топката малко пред голлинията.

След успеха си Евертън е осми с 45 точки и на 8 от седмия Бърнли, който е на позиция за участие в Лига Европа. Нюкасъл заема десето място с 41 точки и също е сигурен за оставането си в елита.