Време е за най-важното вечно дерби през сезона!

Епизод IV на мач №1 в България ще излъчи втория финалист за Купата

Днес от 18:30 часа на националния стадион Левски и ЦСКА ще се срещнат за четвърти път тази пролет.

Ще го сторят в полуфинал реванш за купата - двубой, който осмисля целия им сезон.

В първата среща сините взеха аванс от 2:0. Тогава те бяха символични гости в срещата.

Това ще е сблъсък, чрез който и двата отбора ще искат да оставят нещо в миналото.

Тимът от „Герена" ходи по мъките от 9 години.

От толкова не е слагал трофей във витрината си.

И днес ще може да повали съперника, а след това да гледа с надежда към финала на 9 май.

Червените не помнят с добро сблъсъците си с Левски за Купата на България. Досега те не са успявали да го отстранят, когато елиминацията е в два двубоя (и в четирите предишни случая са отпадали).

След като тимът изпусна парата в първенството, остана само тази възможност за трофей по случай 70-годишнината, пише „Тема спорт”.

Треньорът на сините Делио Роси има само един проблем - кой да бъде десен бек. Несменяемият титуляр Милош Цветкович е с контузия на левия глезен. Въпреки 21-те направени трансфера този сезон той няма адекватна алтернатива на сърбина.

По време на тренировките сините отработваха два варианта за мача. Първият бе с Роман Прохазка в ролята на десен бек. Ако словакът бъде ползван в отбрана, то в халфовата линия ще се появи Жорди Гомес. Втората опция е мястото на Цветкович да заеме Афонсо Фигейредо, който е ляв бранител. Ако Роси се спре на нея, то вместо Гомес в полузащитата ще е Роман Прохазка.

Останалите трима в ариергарда пред Митрев са ясни - Яблонски, Ейолфсон и Горанов. Тиам ще играе непосредствено пред тях, а малко по-напред Нашименто. Крила ще са Обертан и Паулиньо, а на върха на атаката ще е Буш - румънецът вкара двата гола в първия полуфинал.

ЦСКА е с разклатено самочувствие след пролетните издънки, но сега има последен шанс да спаси сезона. За разлика от последните няколко мача червените вече разполагат с повече и по-надеждни опции за състава със завръщането на Малинов и Десподов, а Джеси и Бланко също се възстановиха от травми.

За сметка на това от групата за дербито отпадна Дюлгеров, който е получил контузия в навечерието на дербито. При неговото отсъствие червените тренираха няколко различни варианта. При единия Манолев ще е десен бек, а крило по същия фланг ще е един от наскоро възстановените Джеси или Десподов.

При другия вариант Стойчо Атанасов ще стартира като краен бранител, а Манолев ще атакува по фланга. Тази опция е възможна, тъй като и Джеси, и Десподов не са готови за 90 минути и може да останат като джокери на пейката.

Дилема имаше и за партньора на Бодуров в средата на отбраната - Чорбаджийски или Барт, който също не е в достатъчно добро състояние, за да изкара цял мач. С малко по-големи шансове да стартира е Чорбаджийски.

Армейците са принудени да се хвърлят в атаки в търсене на гол, който да постави под напрежение Левски.

Играчите на ЦСКА обаче неведнъж показаха, че са доста уязвими, когато трябва да се защитават при контри на съперника, особено през фланговете.

На червените им е необходимо да намерят подходящия баланс между офанзивна игра и солидни действия в отбрана. В противен случай реваншът става прекалено сложен за тях.

ЦСКА ще се стреми да повтори представянето си от първото полувреме в двубоя за първенство преди седмица

(2:2). Вихреното начало на армейците доведе до два гола още до 10-ата минута.

До края на първата част червените направиха два големи пропуска, с което пропиляха златна възможност да затворят рано мача. За четвърт час след почивката Левски изравни, а можеше и да победи в края.

Време е за дерби. Очаква се сините пак да изчакват - любимото действие на Делио Роси.

Съперникът пък ще трябва да бърза - 2:0 ще стигне за продължения, а 3:1 или 3:0 го пращат на финал. Затова ни чакат поредните горещи 90 или 120 минути. Всъщност всеки път, когато сини и червени се срещнат, е така.

Вечното дерби е в ефира на Диема спорт, а крайният победител от двата мача ще се изправи срещу Славия на финала за купата през май.
Ясен е окончателният капацитет на "Българска Армия"