ОБЗОР: Голдън Стейт и Филаделфия на четвъртфинал в НБА (ВИДЕО)

Действащият шампион ще играе в следващата фаза с Ню Орлиънс

Отборите на „Голдън Стейт Уориърс“ и „Филаделфия Севънти Сиксърс“ си осигуриха участие в четвъртфиналните плейофи на Националната баскетболна асоциация.

Шампионът „Голдън Стейт“ победи „Сан Антонио Спърс“ с 99:91 на свой терен и спечели серията в Източната конференция с резултат 4-1.

В последната четвърт от мача, благодарение на 11 поредни точки на Ламаркъс Олдридж гостите намалиха изоставането до две точки, но не успяха да постигнат нещо повече. Олдридж стана най-резултатен в срещата с 30 точки и 12 борби.

За "воините" Дреймънд Грийн реализира "дабъл-дабъл" - 17 точки, 19 борби и 7 асистенции. В тази серия и двата отбора бяха без своите лидери - Стеф Къри и Кауай Ленърд.

Действащият шампион ще играе в следващата фаза с „Ню Орлиънс Пеликанс“.

“Филаделфия“ се наложи над „Маями Хийт“ със 104:91 в петия мач от серията и спечели противопоставянето с 4-1. Джей Джей Редик отбеляза 27 точки за победителите, с „дабъл-дабъл“ се отличиха Джоел Ембийд (19 точки и 12 борби) и Бен Симънс (14 точки и 10 борби).

„Филаделфия“ влезе във втория кръг от плейофите за първи път от 2012 г.

Следващ съперник на тима ще бъде победителят от двубоя между „Бостън Селтикс“ и „Милуоки Бъкс“.

„Бостън“ днес спечели домакинството си срещу „Милуоки“ с 92:87 и поведе в серията с 3:2. Шестият мач ще се играе в Милуоки.  Ал Хорфорд бе най-резултатен за победителите с 22 точки и 14 борби, Тери Розиър вкара 16, а с 14 остана Джейлън Браун.