Надал тръгна с успех при защитата на трофея си в Барселона

Испанецът навакса пробив в първия сет

Испанецът Рафаел Надал стартира с победа защитата на титлата си на турнира на червени кортове в Барселона с награден фонд 2,51 милиона долара.

Водачът в схемата Надал спечели с 6:4, 6:4 над сънародника си Роберто Карбайес Баена след 111 минути игра.

Десеткратният шампион в каталунската столица записа 38-ми пореден спечелен сет на клей, въпреки че беше затруднен повече от очакваното от 77-ия в света Баена.

Надал дори навакса изоставане от 0:2 в началото на мача, след което обърна до 4:2 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част Баена навакса пасив от 1:3 до 3:3, но в седмия гейм отново загуби подаването си и това се оказа решаващо.

Така Матадора записа 12-и успех в 13 мача през сезона. Той се стреми към 11-и трофей в Барселона, 55-и на червено и общо 77-и в кариерата си, с който да се изравни с друга легенда - Джон Макенроу (САЩ).

В третия кръг испанецът ще играе срещу сънародника си Гийермо Гарсия-Лопес.