Марсилия със сериозна домакинска крачка към финала (СНИМКИ+ВИДЕО

Димитри Пайе понесе французите на гърба си с отличен мач

Олимпик (Марсилия) успя да изгради добър аванс в 1/2-финалната битка със РБ Залцбург в Лига Европа. На "Стад Велдром" момчетата на Руди Гарсия надделяха с 2:0, след като отбелязаха по един гол в двете полувремена.

Срещата в Марсилия започна много по-добре за домакините, които задържаха повече топката и единственото, което липсваше е чисто голово положение. То дойде в 15-та минута, когато Димитри Пайе изпълни пряк-свободен удар, пращайки топката на далечната греда на Валке, където Флориан Товен надскочи бранител в тъмно синьо и откри с глава.

Малко след това Буна Сар беше близо до второ попадение, но ударът му мина близко покрай вратата. В 29-та Стефан Лайнер отправи първия удар в очертанията на Пеле, но той не затрудни стража на Олимпик.

След почивката Ханес Волф стреля опасно, но Пеле отново беше на мясотото си и спаси. След час игра домакините отново създадоха натиск върху защитата на Залцбург и в 63-та минута Пайе направи двойно подаване с Н'Жие, което даде коридор на капитана на тима отляво, той успя да намери влизащият на скорост Н'Жие и нападателят отбеляза за 2:0.

В 77-та минута гостите имаха отличен шанс да върнат попадение, но Гюлбрандсен нацели гредата на Пеле. Това даде лек импулс в играта на гостите, но Олимпик (Марсилия) успя да се справи в защита и запази аванса си от два гола.

Така френският тим се намира в доста изгодна позиция преди реванша, който е точно след седмица на "Ред Бул Арена" в Австрия.

Гасперини за реванша с Ливърпул: Най-важният мач в историята