Симеоне за играчите си: Тези футболисти са герои

Нямате никаква представа колко трудно е да седиш само в защита, допълни спецът

Диего Симеоне похвали мъжката игра на футболистите на Атлетико Мадрид срещу Арсенал, след като испанците играха 80 минути с човек по-малко на терена, но стигнаха до равенство 1:1.

"Преминах през какви ли не емоции през тези 90 минути. Тези футболисти на Атлетико Мадрид са герои, за да издържат на подобни мачове.

Да имаш само 16 или 17 полеви играчи и да се съпротивляваш 80 минути срещу Арсенал е огромно постижение.

Следващата седмица стадионът ще кипи от енергия и ние можем да играем смело. Атмосферата не е такава на много места", каза Симеоне.

"Този състав свърши огромна работа през последните години. Помня мачове като онзи срещу Барселона, когато изгубихме Луис Филипе след половин час, а и онази първа среща на четвъртфиналите в Шампионската лига, в която загубихме Фернандо Торес заради нарушение в центъра.

Нямате никаква представа колко трудно е да седиш само в защита", добави аржентинецът.

"Трябва да имаш огромни т**ки, за да се защитаваш 80 минути", завърши треньорът на Атлетико.