Американка спря Каратанчева в Шарлтъсвил

Българката допусна обрати в решителните моменти

Българката Сесил Каратанчева отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Шарлътсвил (САЩ) с награден фонд 80 хиляди долара.

Каратанчева загуби в оспорван мач от поставената под номер 3 Тейлър Таунзънд (САЩ) с 6:3, 4:6, 6:7 (2) за 2:42 часа.

Българката спечели три поредни гейма в края по пътя си към успеха в първия сет.

Във втората част двете си размениха по два пробива в първите четири гейма, след което американката взе подаването на Каратанчева за 4:3 и това й беше достатъчно, за да изравни резултата.

В решителния трети сет българката поведе с 3:0, но съперничката й стигна до обрат 6:5. Каратанчева отново направи пробив и изравни, но загуби тайбрека с 2:7 и с това и срещата.

Българката си осигури 2027 долара и 21 точки за световната ранглиста, в която заема 202-ото място в момента.