Рома с генерална репетиция за чудото в ШЛ при разгром над Киево (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Вълците" забиха четири гола на "летящите магарета"

Рома победи с категоричното 4:1 Киево като домакин в мач от 35 кръг на Серия А. "Вълците" доминираха през почти всички 90 минути, като показаха, че са способни да отбележат сериозен брой голове точно преди реванша от 1/2-финалите на Шампионската лига с Ливърпул.

Италианците ще имат нужда от победа с поне три гола разлика, след като загубиха първия си мач на "Анфийлд" с 5:2.

Срещата на "Олимпико" започна перфектно за домакините и в 9-та минута Патрик Шик откри резултата, след като беше намерен в наказателното поле от Наинголан с центриране отляво.

Рома продължи да доминира и в 40-та минута Джеко удвои аванса на своя тим с красив удар от воле след центриране на Коларов.

След почивката "вълците" продължиха с прекрасната си игра, но за изненада в 56-та минута Хуан Жезуш беше изгонен с директен червен картон, след като повали протников нападател в наказателното поле, оставащ сам срещу вратаря. Съдията отсъди дузпа, която обаче Роберто Инглезе пропусна.

В 65-та минута домакините отбелязаха и трети гол, въпреки че бяха с човек по-малко. Ел Шарауи проби отляво, преодоля защитник в жълто и с хубав удар в далечни ъгъл оформи класически аванс.

Само две минути по-късно Джеко покачи на 4:0, получавайки извън наказателното поле и пращайки перфектен изстрел в долния десен ъгъл на Сорентино.

В 81-та минута Инглезе се раваншира за пропуснатата дузпа, след като отбеляза с глава почетно попадение за "летящите магарета"

Така Рома събра 70 точки и остава трети в класирането, докато Киево е на две точки над чертата на изпадащите с 31.