Реал се измъчи на "Бернабеу" (ВИДЕО)

Леганес пропусна да вземе точка

Реал Мадрид победи Леганес в мач от 35-ия кръг на Ла Лига. "Белия балет" се наложи трудно на "Сантяго Бернабеу" с 2:1.

Реал победе още в 8-ата минута. Бензема проби в наказателното поле и стреля, топката попадна у Бейл, който отблизо с удар от въздуха направи 1:0.

В 25-ата минута "зелените" пропуснаха чудесна възможност да изравнят. След центриране от пряк свободен удар, Габриел Пирес отклони топката на първа греда, Кико Касийяс успя да реагира, след което кълбото облиза гредата. 3 минути по-късно Салдуа центрира, Гереро отклони с пета, но до гредата. Веднага след това Салдуа се намеси решително пред голлинията на гостите.

В 37-ата Нордин Амрабат стреля от дъгата, но топката разтресе напречната греда.

В 45-ата топката Реал удвои аванса си. Съдията първо не зачете попадението, но след консултация със страничния рефер посочи центъра. След центриране, Унай Бустинса отклони към Борха Майорал, който от непосредствена близост вкара за 2:0.

В 66-ата minuta Амрабат нахлу отдясно и сервира топката на крака на Дарко Брашанац, който се разписа за 2:1.

В 74-ата минута Бустинса стреля от малък ъгъл, но Касийяс протегна ръка и изби. В 78-ата Клаудио Бовю опита да прехвърли вратаря с удар от 40 метра, но топката кацна върху мрежата.

Любопитно стана в последната секунда. Съдията свири край на мача малко преди футболист на Леганес да шутира към вратата на Касийя. Габриел побесня и протестира остро в лицето на рефера, който му извади червен картон след официалното приключване на срещата.

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)