Блестящ вратар носи успех на Щутгарт в Леверкузен (ВИДЕО)

Байер вече не е в зоната на Шампионска лига

Вратарят Рон-Роберт Цийлер стана герой за Щутгарт и бе с основна заслуга за успеха с 1:0 при визитата на Байер в Леверкузен.

Победата в XXXII кръг на Бундеслигата доближи “швабите” само на точка до седмата позиция, даваща квота за Лига Европа, ако Байерн (Мюнхен) спечели Купата на Германия.

Стражът на гостите спаси всичко възможно и отчая домакините, които бяха по-добри на терена и имаха доста ситуации за гол.

Цийлер обаче бе фантастичен и отрази дори дузпа, изпълнена от Лукас Аларио още в 17-ата минута.

В 66-ата минута бившият страж на Лестър не позволи и на Карим Белараби да го преодолее, а при последвалата акция на Щутгарт Денис Аого сложи топката на глава на Кристиан Гентнер, който я заби под гредата и вкара единственото попадение в срещата.

Така “аспирините” загубиха мястото си в зона Шампионска лига, което бе заето от Хофенхайм.

До края на Бундеслигата остават два кръга.

След голямо шоу: Дортмунд видя сметката на Атлетико (ВИДЕО)

Рурците победиха испанския тим с 4:2