Ювентус капарира титлата за 120 секунди в лудо дерби (ВИДЕО)

ВАР изигра сериозна роля, Интер игра с човек по-малко

Ювентус победи като гост Интер. В лудо дерби, "Старата госпожа" си капарира титлата, след успех с 3:2. "Дерби Д`Италия" бе от 35-ия кръг на Серия "А".

Една от главните роли в мача бе изиграна от видео аистент рефера (ВАР). След негова намеса бе зачетен гол на Ювентус, а друг - отменен. След четвърт час игра пък, отново след видеоповторение, Интер остана с човек по-малко, след като Весино получи червен картон. Така домакините играха почти цял мач с човек по-малко.

Срещата се проведе пред 78 328 зрители на стадион "Джузепе Меаца". Посещаемостта пък докара рекордните за Интер приходи от 5,2 милиона евро.

Двубоят е от изключително значение за този сезон в калчото. Шампионите имат нужда от задължителна победа, за да могат да дръпнат отново с четири точки на Наполи преди гостуването на неаполитанците на Фиорентина, след като преди седмица загубиха на "Алианц Стейдиъм" директния сблъсък.

Миланският гранд пък гони завръщане в Шампионската лига, където изостава зад Рома и Лацио. Именно поради това момчетата на Лучано Спалети ще се опитат да запишат победа, която да ги тласне към местата, даващи право на участие в ШЛ, като в същото време ще се опитат да спрат Юве за титлата.

13-ата минута се оказа фатална за домакините. Дъглас Коща с великолепен удар по диагонала прати топката в мрежата. Реферът Давиде Орсато използва ВАР. Съмненията бяха за засада на голмайсторът, но такава нямаше и Юве поведе с 1:0.

120 секунди по-късно, ВАР отново се превърна в главно действащо лице. Весино настъпи с бутоните падналия Манджукич, за което реферът му вдигна жълт картон. След като наблюдава видеоповторението обаче, главният съдия видя умисъл в действията на Весино и му показа директен червен картон.

"Нерадзурите" имаха претенции за втори жълт картон на Пянич, за нарушение срещу Рафиня, но такъв не последва.

След половин час игра Буфон с невероятен рефлекс изби страховит изстрел на Кандрева.

В продължението на първото полувреме, за трети път ВАР бе с ключова намеса. Блес Матюиди вкара за 0:2. Играчите на Интер поискаха нарушение срещу Скриняр. След изглеждане на повторение обаче, попадението бе отменено не заради нарушение, а заради засада на Кедира.

В 52-ата минута Интер изравни. След центриране от фаул, необяснимо как Икарди бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава прати топката в мрежата за 1:1.

В 63-ата минута Игуаин направи неверояте пропуск. Той бе изведен зад защитата на Интер, преодоля вратаря, но останал малко под ъгъл не успя да улучи празната врата.

Юве със сигурност съжалява горчиво за това положение, тъй като 120 секунди по-късно Интер осъществи пълен обрат. Перишич центрира остро, успоредно на голлинията, а Бардзали засече в собствената си мрежа за 2:1.

Дибала можеше да изравни с чудесен удар от фаул, но Ханданович с блестящ рефлекс изби отиващата към сглобката му топка.

Драмата настъпи в самия край на мача, когато за 120 секунди Ювентус направи пълен обрат. Първо, в 87-ата минута, Хуан Куадрадо вкараизумителен гол от почти нулев ъгъл. Минутка преди да изтече редовното време пък Игуаин засече с глава центриране от фаул на Дибала за крайното 2:3.

До последния съдийски сигнал остана време само Алегри да бъде отстранен от резервната скамейка за бурна реакция срещу съдийско решение.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1