Испания отново е синьо-червена! Барса е шампион за 25-ти път! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците узакониха домашния дубъл след хеттрик на Меси

Барселона подпечата титлата си в Испания за сезон 2017/2018, след като при гостуването си на изпадащия Депортиво Ла Коруня победи с 4:2.

Това бе достатъчно за момчетата на Ернесто Валверде, които вече са на 11 точки от втория Атлетико Мадрид три кръга преди края, като "блаугранас" са и с мач по-малко.

Това е 25 титла на страната за клуба, както и девета от началото на новия век.

Срещата на "Риасор" започна перфектно за гостите и още в 7-та минута Фелипе Коутиньо откри резултата, след като Дембеле го намери в наказателното поле и бразилецът прати страхотен параболичен удар в мрежата на Депор.

"Каталунците" продължиха да доминират на терена и в 38-та минута Лео Меси отбеляза второ попадение,след като беше намерен с центриране на далечната греда и от движение засече топката с левия крак.

Само две минути по-късно обаче Лукас върна едно попадение, възползвайки се от остро подаване около точката за дузпата и без да се забави прати топката в мрежата.

След почивката гостите се опитаха да отбележат трети гол, но това не се получаваше, а в 64-та минута Емре Чолак изравни за 2:2 след много добро взаимодействие на играчите на Депортиво в атака.

Това даде още по-голям импулс в играта на каталунците и това резонно донесе трети гол в мрежата на Ла Коруня. В 82-та минута Суарес и Меси комбинираха като на тренировка, като в завършващата фаза уругваецът пусна пас към Меси, който бе непокрит пред опразнена врата и отбеляза.

Само три минути след това отново аржентинецът бе точен, за да оформи хеттрика си след хубаво извеждащо подаване на Денис Суарес. В последната минута от редовното време пък Суарес намери Пике на метър от вратата, но бранителят показа, че техниката не е силната му страна и пропусна да отбележи.

Победата бе радостна за Барселона заради титлата, но загубата определи и съдбата на Депортиво Ла Коруня, които вече изостават на 10 точки от спасителния бряг при 9 възможни до края на първенството и отборът се сбогува с Ла Лига след седем поредни години в елита на Испания.