Етър счупи каръка срещу Локо (Пд) (ВИДЕО)

"Виолетовите" изравниха от дузпа 6 минути преди края

Локомотив (Пловдив) направи 1:1 при гостуването си на Етър в двубой от последния кръг на група Б във втората осмица. Мачът е без значение за класирането и на двата отбора, които вече знаят съперниците си в плейофите.

Тимът на Красимир Балъков ще се бори за оцеляване срещу Пирин. В плейофите за разпределяне на местата от седмо до десето "смърфовете" ще играят със Славия.

Локомотив беше спечелил и трите си мача срещу "виолетовите" този сезон. Този път обаче домакините успяха да счупят каръка. "Черно-белите" пък пекъснаха серията си от две поредни поражения.

Треньорът на Етър не можеше да разчита на наказаните Алиуне Бадара и Георги Пашов. Контузен пък е Душан Младенович.

Пловдивчани пък бяха без лекуващите травми Стивън Езе и Илко Пиргов. Санкции изтърпяваха Анте Аралица, Буна, Бакалов и Муса.

Голът за гостите на ст. "Ивайло" падна в 33-ата минута. Тогава след грешка на защитата на Етър Симеон Райков открадна топката и намери Филим Михалевич, който преодоля двама защитници и прстреля вратаря Христо Иванов.

В 42-ата минута Мане стреля извън наказателното поле, но Милина отрази удара му.

След почивката отново Мане беше в основата на една от малкото опасности пред вратата на Локомотив в мача. Той центрира към Иван Петков, който бе доста добре позициониран пред вратата на Локо (Пд), но подаването бе силно и футболистът не успя да достигне до топката.

В 84-ата минута Николай Йорданов отсъди дузпа в полза на Етър, след като футболист на Локо (Пд) игра с ръка в наказателното поле. Велко Батрович застана зад топката и вкара - 1:1.