Реал Мадрид се сгромоляса в Севиля (ВИДЕО)

Серхио Рамос бе в центъра на събитията

Реал Мадрид загуби за първи път от над три месеца насам в Испания, след като отстъпи с 2:3 при визитата си на Севиля в отложен мач от XXXIV кръг на Примера.

В центъра на събитията бе капитанът на гостите Серхио Рамос, който е юноша именно на Севиля, а тази нощ изпусна дузпа, след което си вкара автогол, а накрая бе точен от бялата точка, за да оформи крайния резултат.

Иначе Зинедин Зидан даде шанс на доста играчи, получаващи по-малко шансове за изява, като остави извън групата голямата звезда Кристиано Роналдо.

Двубоят започна вихрено и всеки от отборите имаше по няколко шанса да открие резултата, което в крайна сметка се случи в 25-ата минута.

След контраатака на Севиля топката попадна у Луис Муриел, който с глава я насочи в наказателното поле към връхлитащия Бен Йедер. Серхио Рамос закъсня с намесата и така нападателят на домакините успя да нанесе удар под плонжа на Касийя за 1:0.

После Клеман Ленгле бе близо до втори гол, какъвто едва не падна в 42-ата минута, когато топката бе опасно насочена към опразнената врата, но в последния миг Начо Фернандес я изчисти.

Все пак, в самия край на първото полувреме Севиля стигна до втори гол. Футболистите на Реал не успяха да изнесат топката, тя бързо бе върната в тяхното поле, където беше насочена към Стивън Нзонзи, а той успя да подаде на намиращия се вдясно от вратата Мигел Лаюн, който за втори път опъна мрежата зад Касийя.

След паузата гостите се хвърлиха в атака и в 47-ата минута Лукас Васкес стреля силно, но на сантиметри от целта. В 58-ата пък Реал Мадрид получи право да изпълни дузпа за нарушение срещу Лукас Васкес.

С нейното изпълнение се нагърби Серхио Рамос, чийто удар срещна напречната греда.

Третият гол във вратата на Реал падна в 83-ата минута, когато капитанът на тима си отбеляза автогол за 3:0, но впоследствие мадридчани успяха да върнат две попадения.

Четири минути преди края на редовното време резервата Борха Майорал успя да се разпише с глава, а в добавеното време реферът даде втора дузпа за Реал, заради удар без топка, която този път Рамос превърна в гол.

Той показа с жест, че няма да отпразнува попадението, но то не бе достатъчно дори за точка и така Реал остана със 72 в своя актив, изоставайки на 3 от втория Атлетико два кръга преди края.

Севиля вече има 55 в актива си и заема седмата позиция.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1